Kullanıcıların fotoğraf, video çekebildikleri, bunların üzerine not ekleme imkanı olan ve tüm bunları belli bir süreliğine paylaştıkları (1-10 sn.) bir sosyal mesajlaşma platformu olan Snapchat, son zamanların en revaçta olan sosyal medya platformlarından biri durumunda.
En önemli özelliklerinden birisi, sizin gönderdiğiniz mesajın, belli bir süreliğine karşı tarafta görünmesi. Ayrıca karşı tarafın kaç saniye göreceğini siz belirliyorunuz ve gönderdiğiniz iletiyi karşı taraf ekranına dokunarak açıp izledikten sonra Snapchat aracılığıyla hiçbir türlü tekrar açamayacağı şekilde ileti siliniyor. Olur da karşı taraf ekran görüntüsünü alırsa ekran görüntüsünü alındığına dair snapchat bilgilendirme yapıyor. Android ve iOS üzerinde çalışan snapchat ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmakta. Diğer sosyal paylaşım platformlarından farklı özellikleri sayesinde hızla kullanıcı sayısını arttıran her geçen gün kendisini yenileyip kullanıcı kitlesini arttırmayı hedeflemekte.

Sosyal Medya Platformu Snapchat'a yeni özellikler
Sosyal Medya Platformu Snapchat’a yeni özellikler

Belirli bir süre ile sınırlandırarak fotoğraf paylaşmayı mümkün kılan ve bunun yanında sunduğu efektler ve çeşitli filtreler ile beğeni toplayan Snapchat, yeni sürüme terfi etmiş bulunmakta. Hem iOS cephesinde hem de Android tarafında güncellenen uygulama, yeni özellikler ile birlikte kullanılabiliyor. Gelen bilgilere göre yeni güncelleme, en çok yavaş çekim ve hızlı çekim  efektleri ile dikkat çekmekte.
Hazırladığınız videolarda kullanabileceğiniz bu özelliklerin içerisinde geri sarma özelliği de bulunmakta. Yeni filtreleri kullanıma sokmak için Video çekerken parmağınızı kaydırmanız yeterli. Bu özellikler uygulamanın hem Android işletim sistemi hemde iOS işletim sistemi içinde geçerli. Ayrıca bu özelliklerin yanı sıra iOS kullanıcılarına özel bir yeniliği de geçerli kılan güncelleme, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus cihazlarında bulunan 3D Touch sayesinde arkadaş eklemeyi ve biriyle konuşmayı kolaylaştırıyor. Bunun için simgenin üzerine sert dokunuş yapmak ve ardından kısayol seçeneklerini kullanmak yeterli.

Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here