Steam internet üzerinden oyun satın almaya yarayan sanal bir platformdur. Avrupa ülkelerinde daha fazla rağbet görsede ülkemizde en çok hangi oyunların satın alındığını merak ediyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz

Steam günümüzde internet üzerinden oyun satın alma işlevini gören projelerden en büyüğüdür diyebiliriz. Ülkemizde Steam diğer interaktif satış yapan firmalardan çok daha tercih edilen bir sitedir. Türkiye üzerinden en çok satın alınan oyunlar konusunda araştırma yaptığımızda CS:GO oyununun diğer oyunlara oranla çok daha fazla satın alındığını görmekteyiz. Her ne kadar Pes 2016, Fifa 2016 gibi beklenen ve sonunda çıkan kaliteli oyunlar olsada Counter Strike oyunu yılların eskitemeyeceği tek oyunlardan bir tanesidir diyebiliriz.

Steam’da 24 TL’ye satılan CS:GO oyunu Steam Yılbaşı İndirimi ile %50 indireme geldi ve 12 TL üzerinden satışı yapılmaktadır. CS:GO oyununa büyük bir indirim geldiği için satışların daha da katlanacağını belirtebiliriz. İkinci ve üçüncü sırayı sırasıyla H1Z1 ve PAYDAY 2 oyunları kapsamaktadır ve özellikle ülkemizde Zombi oyunlarınında oldukça popüler bir konumda olduğunu söylesek doğru olacaktır.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here