Amerikan iş makinesi üreticisi CAT, ilginç özelliklere sahip akıllı telefonlar tanıtmaya devam ediyor. Firmanın Cat S60 model telefonu ise termal kamerası ile dikkat çekiyor.

cat1

Amerika’nın tüm dünya tarafından bilinen ünlü iş makine üreticisi CAT, aynı zamanda ürettiği botlarla da nam salmış durumda. Ancak yeni yeni girdiği akıllı telefon pazarında ise kendisine oldukça farklı bir yer edindi diyebiliriz.

  Termal Kameralı Telefon Cat S60!

Ürettiği akıllı telefonlarında da tıpkı diğer ürünlerinde olduğu gibi gücü ve sağlamlığı ön plana çıkartan CAT, bu defa ise yapılmayanı yapıyor ve S60modelinde ilk defa bir akıllı telefonda termal kamera kullanıyor.

cat2

CAT S60 ismine sahip olan akıllı telefon FLIR ile iş birliğine giderek ortaya çıkartılırken özellikle avcılara ve izcilere büyük kolaylık sunuyor. 15 metreile 30 metre mesafeden tarama yapabilen termal kamera aynı zamanda640×480 piksel çözünürlüğünde video çekimi de yapabiliyor.

1 saate kadar su altında yaklaşık 5 metreye kadar dayanıklı olan CAT S60, MIL-STD 810G dereceli sertifikasıyla da düşmelere ve darbelere karşı son derece dayanıklı.

cat3

4,7 inç büyüklüğündeki 720p çözünürlüğündeki, 1mm kalınlığındaki Gorilla Glass 4 kaplı ekranın 1,8 metreye kadar gerçekleşen düşmelere karşı dayanıklı olduğunun ise garantisi firma tarafından veriliyor.

Snapdragon 617 işlemciden gücünü alan CAT S60, 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı kullanıyor. GPS, A-GPS, Glonass, Bluetooth, NFC, FM Radyo, barometre ve altimetre telefonda yer alan diğer özellikler olarak sıralanıyor.

13 megapiksel arka kamera ve 5 Megapiksel ön kameranın bulunduğu CAT S60’ın satış tarihi içinse Mayıs ayının sonları işaret ediliyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here