Teknoloji çağında yaşadığımız için tüm cihazlar daha yeni nesil teknolojilerle donatılır oldu. Ancak yeni yapılan teknolojik cihazlar gerçekten akıllara durgunluk verir niteliğinde diyebiliriz

Google,Apple ve Mercedes gibi ünlü firmalar pilotsuz araç yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu konuda en derin çalışmayı yapan firmalardan bir tanesi Google’dir. Çünkü diğer firmalar daha yeni çalışmalar yaparken Google pilotsuz aracı yaptı ve deneme testlerine de başladı.

Google uzun zaman önce bu projeye büyük bir bütçe verdi çünkü gerçekten harika bir otomobil olacağa benziyor ve böyle bir araç pazara girdiğinde büyük satış rekorları kıracaktır diyebiliriz. Tabi Apple ve Mercedes’ten pek açıklama yok onların sanki çevreye pek haber vermeyip Google’dan daha önce çıkartmayı düşünüyorlar.

Tesla Motors otomobil firması son zamanlar da teknoloji haber sitelerinde oldukça çok konuşulur oldu. Tesla Motors’da pilotsuz bir araç yapacak ancak diğerlerinde daha farklı olacak çünkü diğer firmaların aracı içine bindiğimizde işaretlediğimiz yere giderken Tesla Motors’un yaptığı araç biz arabamızdan uzakta bile olsak çağırdığımızda yanımıza gelecek bir teknolojiye sahip olacak.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here