Twitter, 2015 yılının mart ayında Periscope uygulamasını satın almıştı. Satın aldığı bu uygulamanın alt yapısını kullanarak kısa bir süre önce Twitter üzerinden canlı yayın özelliğini kullanıma sunmuştu. Şimdi de Twitter 360 derece canlı yayın özelliği ile karşımızda

Twitter 360 derece canlı yayın özelliği geldi

Twitter’ın resmi blog sitesinde yayınlanan haber bugünden itibaren kullanıcıların hem Twitter hem Periscope üzerinden canlı yayın yapabileceğini müjdeledi. Bu özelliği şu an Twitter üzerinden 360 derece canlı yayın yapabilme tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

2016 yılında sosyal medya uygulamaları üzerinde en çok dikkat çeken özelliklerden biri 360 derece canlı yayın özelliği olmuştu. Google, online platformu olan Youtube üzerinden bu özelliği 2016 yılının nisan ayı itibariyle kullanıma sunmuştu. Ondan birkaç ay sonra ise, aralık ayında, Facebook uygulaması da Facebook Live üzerinden 360 derece canlı yayınlar yapmayı sağlayan Facebook Live 360 serisini kullanıcılarına sunmuştu. Twitter’ın da bu özellik için büyük bir hamle yapması kullanıcıların bu özelliğe olan talebini ve bundan memnunluğunu net bir şekilde gösteriyor.

Twitter’ın kullanıma sunduğu bu özellikle yayınlanan canlı yayınlar hem masaüstü hem de mobilden takip ediliyor, Twitter üzerinden bu yayını yapan ilk kişi ise 20 dakikalık videosuyla Alex Petit oldu, yayın 120 bin kullanıcı tarafından izlendi.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here