Twitter’ın yeni CEO’su Jack Dorsey oldu.

Dünyaca ünlü sosyal mesajlaşma ve takip sistemi Twitter geçtiğimiz Temmuz ayında CEO’su Dick Costolo’nun görevden ayrıldığını duyurmuştu. Twitter’da boşalan koltuğa Dünya rap müzik endüstrisinin en büyük isimlerinden Snoop Dog dahi kendi kişisel sayfasından Twitter CEO‘luğuna talip olduğunu yazmıştı. Şirketin CEO’luk görevini kimin yürüteceğine ilişkin belirsizlik aylardır sürüyordu.

Jack Dorsey, Twitter CEO’su olarak biçilmiş kaftan olsa da, hali hazırda Square‘in dümeninde olması bu arayışı mecburi hale getirmişti. Twitter yönetiminin CEO pozisyonu için düşündüğü isimler arasında, Jack Dorsey’den sonra yaptığı başarılı işlerle dikkat çeken Adam Bain de yer alıyordu.

Jack Dorsey

Eski CEO Dick Costolo‘nun Temmuz ayında ayrılmasından sonra Twitter’ın kurucularından olan Jack Dorsey geçici CEO’luk görevini yürütüyordu. Twitter kurucu ortaklarından Jack Dorsey, Twitter’ın yeni CEO’su olduğunu kişisel Twitter hesabından duyurdu. Resmen görevi devraldığını duyuran Jack Dorsey yeni bir atama haberine de yer verdi. Twitter’ın küresel gelir ve ortaklıklardan sorumlu başkanı Adam Bain’i bundan sonra COO olarak görev yapacağını duyurdu.

Twitter’ın 2008 yılından bu yana yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan Jack Dorsey, Yönetim kurulunda da değişikliğe gidileceğini Kurul başkanlığı görevini başkasına bırakacak ve yalnızca yönetim kurulu üyesi olacağını açıkladı. Jack Dorsey  Twitter  CEO’luğu yanı sıra başarıyla yönettiği Square’de de CEo. Resmen Twitter’da CEO olmasının ardından en çok merak edilen konulardan biri de Square’deki görevine devam edip etmeyeceği idi.

Dorsey, Square’in CEO’su olarak kalacağını da duyurdu.

Şirketin Costolo’nun son dönemleri ile başlayan ve ayrılışıyla hızlanan düşüşünü Dorsey’nin nasıl ve ne kadar sürede toparlayacağı merak konusu. Ancak Jack Dorsey’nin bugüne kadar yeni adımlara çekinceli yaklaşan yönetimine göre çok daha radikal adımlarla Twitter’ı yenilemesi olasılığı oldukça yakın.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here