Until Dawn Başarısı

Geçtiğimiz Ağustos ayının sonlarında PlayStation 4 platformu için özel olarak piyasaya sürülen ve Supermassive Games tarafından Until Dawn beklenilenin üzerinde bir başarıya imza attı.

Sony bünyesindeki Supermassive Games tarafından geliştirilen hayatta kalma temalı aksiyon oyunu uzun süredir merakla beklenen yapımların başında geliyordu. Gerilim – Hayatta Kalma ve Korku temalarını muazzam bir şekilde bir araya getirmeyi başaran, görselliği ve özellikle oyuncuya sunduğu seçim şanslarının gerçekten bir işe yarıyor olmasıyla dikkat çeken yapım gerçekten türünün en iyi örneği olmayı başarmıştı.

Ancak ortalama olarak 8 – 10 saat uzunluğa sahip oynanış süresi ise oyuncuları gerçekten üzmüştü.

Oyunculardan aldığı olumlu puanlar ve yüksek satış başarısı ile Sony’i oldukça sevindiren bu efsanevi interaktif oynanışa sahip yapım, aynı zamanda oyuncuların seçimlerine bağlı yönlenen hikayesi ile de oldukça dikkat çekmişti. Geçtiğimiz günlerde ise geliştirici ekipten Pete Samuels yapımın geleceği hakkında net açıklamalarda bulundu.

Samuels’in yaptığı bu açıklama; “Kesinlikle beklediğimizden daha iyi sonuçlar elde ettik. Yapım piyasaya sürüldükten bazı mağazalardan gelen haberlere göre, Until Dawn stokları oldukça hızlı tükenmiş ve ellerinde daha fazla kopya bulunmadığı için stok sıkıntısı yaşamışlar. Until Dawn projesi ile sizlere nasıl bir deneyim sunduysak, bundan sonraki projemizde de ister korku, ister başka bir tür olsun, sizlere yine aynı etkiye sahip bir yapım sunacağız. Until Dawn 2 hakkında da konuşmalar gerçekleştiriyoruz fakat Until Dawn’ın devamını hazırlamak kesinlikle kolay değil, ship olduğumuz karakterlerin pek çoğu oyuncular için çoktan öldü! Bizler de bu konuyla ilgili farklı yöntemler arayışı içerisindeyiz ama bunlar hakkında konuşmak için henüz erken.” şeklinde oldu.

Supermassive Games, Until Dawn ile oyunculara gerçekten bugüne kadar görülmemiş türde bir deneyim sunmayı başardı.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here