Ucu bucağı olmayan uzayda sizce 60 yılda ne kadar çöp oluşur? işte bu sorunun cevabını makalemiz den bulabilirsiniz.

Uzay bilim adamlarınca anlık olarak sürekli takip edilen ve gelişmelerin rapor halinde kayıt altına alınan bir evrendir. Uzay ışığı olmayan ve ucu bucağı henüz tespit edilememiş büyüklükte bir alemdir diyebiliriz.

Peki sizce dünyanın etrafında 60 yılda ne kadar çöp oluşur hiç düşündünüz mü? Aslında uzayı kirleten kimse yok uzaya giden füzeler, astronotlar, uydular haricinde uzayı kirletemeyiz. Ancak 60 yılda uzayın ne kadar kirlendiğini öğrenince şaşıracaksınız.

Dünyamızda her gün yerlere çöp atmayın diye belediyelerden uyarılar verilmektedir çünkü dünyanın ne kadar kirlendiğini hayal bile edemezsiniz hele ki uzayın ne kadar kirlendiğini öğrenince.

Gelelim 60 yılda uzayın ne kadar kirlendiğine. Bilim adamları uzun zamandır dünya çevresinin kirlenmesi hakkında araştırmalar yaptı. 60 sene boyunca dünya etrafındaki çöpler gözümüzde kocaman gözüken dünyamızı sarıp hiçbir yerinde boşluk bırakmayacak kadar çok kirlendi. Yani insanların olmadığı uzay böyleyse 60 yılda dünyanın ne kadar kirlendiğini siz düşününüz

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here