WhatsApp ücretsiz mesajlaşma ve konuşma uygulaması dün saat 18.00 surlarında çöktü ve mesajlar gönderilmez oldu

WhatsApp ücretsiz konuşma ve mesajlaşma servislerinin en büyüğüdür özellikle programı Facebook’un satın alması ile birlikte daha da büyüyen WhatsApp hergün yeni kullanıcı kitlesi ile gelirine gelir katıyor.

Dün yeni yıl’a girerken WhatsApp’da inanılmaz bir mesajlaşma akımı görüldü bu durum her ne kadar Facebook için iyi olsa da WhatsApp’ı kontrol eden sunucular için pekte kolay bir durum olmadı. Yılbaşı mesajları ve konuşmalar derken WhatsApp’da mesajlaşma akımı gittikçe büyüdü ve sonunda sunucular çöktü.

Sunucuların çökmesi ile birlikte WhatsApp kullanılmaz bir hale geldi ve mesajların hiçbiri gitmedi. Tabi bu durum sadece ülkemiz de değil pek çok ülkede yaşandı. WhatsApp bir süre kullanılamadı ve sunucular hemen bakıma alındı sunucular bir süre sonra yapıldı ve tekrar servis ağları çalışmaya başlandı yapılan uyarılarda aynı durumun gece yarısı tekrar olabileceği açıklandı ancak olmadı.

Facebook bugün açıklama yaparak çökme durumu yüzünden tüm dünya dan özür diledi ve aynı sorunun tekrar yaşanmaması için sunucuların daha da güçlendirileceği sözü verildi.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here