Gelişen çağın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bu hafta 7. yaşını kutluyor. Yeni yaşından aldığı önemli kararlardan sonra Whatsapp desteğini bu cihazlardan çekiyor.

Bilindiği gibi WhatsApp anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en popüler olanı. Son gelen görüntülü görüşme özelliği ile de kullanıcılarını daha da rahatlatmış oldu.

rere
WhatsApp Desteğini Bu Cihazlardan Çekiyor

Mobil cihaz sektörünün son yıllarda IOS ve Android işletim sistemlerinin hakimiyetinde ilerlediği herkesin bildiği bir gerçek. Bu işletim sistemlerinin dışında Microsoft yada Windows Phone olarak kendine yer bulmaya çalışsalarda bu konuda oldukça zorluk çekiyorlar.

  WhatsApp Desteğini Bu Cihazlardan Çekiyor

Şirketten yapılan açıklamadan sonra WhatsApp Iphone 3G, IOS 6 ve Android 2.1 ve 2.2 işletim sistemi kullanan cihazlarda kullanılamayacak. Bunların dışında WhatsApp 2017 yılının 2. yarısından itibaren de Blackberry OS, Blackberry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 işletim sistemlerinden de desteğini çekecek.

wawa

2017 yılının sonuna geldiğimizde WhatsApp kullanılmayacak olan platformlar;

  1. Android 2.1
  2. Android 2.2
  3. Windows Phone 7
  4. Iphone 3GS
  5. IOS 6

Bu kararı almanın zor olduğunu söyleyen WhatsApp çalışanları, iletişimin teknolojiyle birlikte ne kadar hızlı ilerlediğini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oldu.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here