Whatsapp iki adımlı doğrulama özelliğini beta sürümden tam sürüme geçirdi. 1 milyarı geçen kullanıcı kitleli WhatsApp geçtiğimiz sene beta sürümünü çıkarttığı iki adımlı kimlik doğrulama sisteminin bu sene tam sürüm olarak kullanıcılarına açtı. Kendi isteğiniz doğrultusunda kullanabildiğiniz bu özellik daha güvenli whatsapp kullanımı sunuyor.

WhatsApp iki adımlı doğrulama özelliğini açmak için

Öncelikle WhatsApp ayarlar kısmına girip orda yer alan seçeneklerden iki adımlı doğrulama kısmından etkinleştirebiliyorsunuz. 6 haneli parola ile özelliği devreye sokabiliyorsunuz. Başka bir telefondan, cihazdan WhatsApp’a girmek isteyince ya da uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp tekrar yüklediğiniz de özellik devreye giriyor. Uygulamayı etkinleştirirken seçtiğiniz 6 haneli parolayı size soruyor.

Whatsapp iki adımlı doğrulama özelliğini tam sürüme geçirdi

Whatsapp iki adımlı doğrulama özelliği olmadan önce telefondan arama ile yada sms yolu ile WhatsApphesabınıza ulaşmak mümkündü. Ama bu özellik ile birlikte WhatsApp kurulumunu gerçekleştirdikten sonra sizden 6 haneli parolanızı isteyecek. Parolayı unuttuğunuz zaman e-posta yoluyla yeni şifreyi talep edecek yada değiştirebileceksiniz eğer parolanızı unutursanız ve e-posta kullanmamışsanız 7 gün boyunca WhatsApp uygulamasına girişiniz yasaklanacak.

Uygulamayı hep aynı telefonda kullanan WhatsApp kullanıcıları için pek cazip olmayan bu özellik. sürekli akıllı telefonlarını değiştiren ve birden çok akıllı telefon yada cihazdan giriş yapan kullanıcılar için güvenli  ve kullanılabilir bir özellik olacak.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here