Whatsapp status özelliği ile kullanıcıların anlarını videolar, gifler ve fotoğraflar ile anlatmasını sağlayacak.

Daha fazla özellikle kullanıcılarına her şeyi mümkün kılmak isteyen Whatsapp yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Snapchat ve Stories özellikleri esas alınarak Whatsapp’a bu yeni özellik bugün itibariyle gelecek. Fotoğraf,video veya gif paylaşımlarını yapabileceğiniz bu özellik 24 saat geçtikten sonra kendiliğinden silinecek.

Whatsapp Status Özelliği ile Snapchat Furyasında
Whatsapp Status Özelliği ile Snapchat Furyasında

Snapchat furyasına Instagram’dan sonra Whatsapp’ta katıldı

Geçtiğimiz yıllarda Instagram’ın da güncellemeyle getirdiği hikayeler özelliğini bu sene Whatsapp’te getirecek. Instagramın geçen yıldan bu yana hikayeler özelliğini kullanan kişi sayısı 150 milyona ulaşmıştı. Whatsapp’ın ise kullanıcılar tarafından nasıl tepkiler alacağı merak konusu.

Bugün gelecek olan uygulamayı denemek için güncellemenizi yaptıktan sonra ayarlar kısmından denemek isteyebilirsiniz. Whatsapp ilk uygulama olarak ürüne döküldüğü zaman sadece arkadaşlarımıza neler yaptığımızı söylemeye yarıyordu. Fakat Apple’ın Whatsapp’ı fark etmesi ve yatırımları sonucu bu güne kadar gelen yeni özellikleri ile milyonlarca kullanıcıya ulaştı.

Annesini kanserden kaybeden Whatsapp kurucusu Jan Koum ikinci el yazılım kitapları alıp bunları öğrendikten sonra tekrar satarak temelini attığı yazılım bilgisiyle bu uygulamayı ortağı Brian Acton ile yapmıştı.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here