WhatsApp’a Mesaj İşareteleme Özelliği Geldi

Şimdilerde yoluna Facebook çatısı altında devam eden WhatsApp, Facebook‘un bünyesine katıldıktan sonra bir dizi yenilik ile kullanıcı sayısını ciddi bir biçimde arttırdı. Dünya’da olduğu kadar ülkemizde de popüler olan ve neredeyse SMS’in yerini dolduran WhatsApp,yeni özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. “WhatsApp mesaj işaretleme özelliği” olarak duyurulan yeni özellik sayesinde akıllı telefon kullanıcıları biriken sohbet geçmişi arasından seçtikleri gönderileri kendi klasörlerinde saklayabilecek.

Bu özellik,

Konuştuğunuz bir kişiyle olan sohbet geçmişinizde dilediğiniz mesajları işaretleyerek daha sonra görmenizi sağlıyor. Sektörün en büyüğü haline gelen mobil mesajlaşma platformu WhatsApp ayrıca, Android platformunda önemli sayabileceğimiz bir özelliği bünyesine kattı. Özellikle yedekleme konusunda ek bir depolama alanına ihtiyacınız varsa uygulamanın yeni özelliği çok işinize yarayacak. Bütünleşme sürecini arkasında bırakan WhatsApp, artık Google Drive üzerine yedekleme yapmamıza izin veriyor.

Whatsapp google drive

WhatsApp ve Google

İkisi arasındaki anlaşma neticesinde kullanıla bilen özellik, mesajları, sesleri, fotoğrafları ve diğer WhatsApp verilerinizi Drive hesabınıza yüklemenize olanak sağlıyor. Yani bir bakıma fiziksel alandan tasarruf etmenizi sağlayan WhatsApp, bulut depolama hizmetini kullanarak o anda gerekmeyen bilgileri taşımamızı engellemiş oluyor. Bildiğiniz gibi WhatsApp her gün gece 04:00’da telefonunuza konuşmalarınızı otomatik olarak yedekler. Fakat herhangi bir temizleme durumunda bu dosyalarda silineceği için konuşmalarınız uçar gider. Bazı kullanıcılar cihazlarını bilgisayara bağlayarak WhatsApp klasörünü yedekleme yaparak kurtarsa da birçoğumuzun bu tarz durumlarda mesajları silinmekte.

İşte tam bu noktada artık ana mesajlaşma uygulaması olduğunun bilincinde olan WhatsApp yakında Android’e gelecek olan 2.12.45 versiyon güncellemesi sayesinde mesajlarınızı Google Drive üzerinden yedeklemenize ve herhangi bir cihaz üzerinden geri almanıza olanak tanıyacak. Google cephesinden gelen açıklamaya göre, özelliğin herkes tarafından kullanıla bilir olması için birkaç ayı geride bırakmamız gerekmekte. Şimdilik güncellemeyi dalga dalga yayımlayan yönetim, bu sayede olası bir problemin de önüne geçmiş oluyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here