Micrososoft’un Temmuz ayında kullanıma sunduğu yeni işletim sistemi Windows 10’un yüklenme sayısı şaşırtıyor.

Microsoft’un Temmuz ayı sonunda kullanıma sunduğu yeni işletim sistemi Windows 10 giderek yaygınlaşıyor.

Yüksek bir benimsenme oranına sahip yeni sürüm, yayınlandığı 29 Temmuz tarihinden bu yana önemli bir mesafe yol katetti. Microsoft’un daha önceki versiyon geçişlerinde karşılaştığı ilgiizlik sorunu ile bu kez karşılaşmadığı görülüyor. Petri.com sitesinin güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Windows 10 şu ana kadar 100 milyondan fazla cihaza yüklenmiş durumda. Neowin.net sitesinin Eylül ayı başındaki verilerine göre, işletim sistemi 75 milyon sınırını geride bırakmıştı.

Microsoft henüz resmi 75 milyonun üzerinde resmi bir  rakam açıklamasa da, şirket önümüzdeki 3 yıl içerisinde Windows 10’lu cihaz sayısının 1 milyara ulaşacağını iddia ediyor. Windows 10 yüklü cihazların bu kadar kısa sürede artmasında, Microsoft’un yeni sürümü ücretsiz sunmasının payı büyük. Redmond merkezli yazılım devi, ilk kez Windows 10 sürümü ile birlikte ücretsiz yükseltme dönemini başlatmış ve eski sürümlerden geçişi kolaylaştırmak amacıyla Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcılarına ilk yıl içinde ücretsiz yükseltme hakkı sunmuştu.

Microsoft Windows 10 ile elde ettiği bu başarıyla birlikte, geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte yazılım ile ilgilide yeni bilgiler verdi.

Windows 10 Desktop

Microsoft, yazılım konusunda popüler sosyal medya platformu Facebook’un desteğini aldı. Facebook, Windows 10 için Instagram, Facebook Messenger ve Facebook uygulamalarının geliştirilmeye başlandığını ve çok yakında Mağaza’daki yerini alacağını açıkladı. Windows 10’un tablet modu özelliği ile Facebook uygulamalarının daha rahat bir kullanım deneyimi yaşatması bekleniyor.

Ayrıca tasarımsal açıdan yeniden yapılandırmaya giden Microsoft, çiçeği burnunda işletim sitemi Windows 10 için güncellemeler yayınlamaya ve bu sayede sistemi geliştirmeye devam ediyor. Windows 10 için önümüzdeki aylarda büyük çaplı bir güncellemenin gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Microsoft’un Kıdemli Program Yöneticisi Brandon LeBlanc’e Twitter üzerinden sorulan bir soru yakında denetim masasınında kalkacağı haberinide duyurdu.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here