Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarının çoğu otomatik güncelleme yapma özelliğinden şikayetçiydi. Otomatik güncelleme kapatmak da oldukça zahmetli bir işlem haline geldiği için kullanıcılar çoğu zaman güncelleme yapmaya uygun olmadıkları bir vakitte bu güncellemeleri otomatik olarak indirmek zorunda kalıyordu. Güncelleme indirme sürecinde internet aşırı derecede yavaşlıyor, kota hızla azalıyor, tarayıcıda sayfa açmakta ve kapatmakta oldukça zorlanılıyordu. Güncellemeler otomatik başladığı için bilgisayarın açılma ve kapanma süreci oldukça yavaşlıyor, kullanıcılar bilgisayarlarını acil kullanmaları gerektiği durumlarda oldukça büyük problem yaşıyorlardı. Windows 10 Creators Update otomatik güncelleme sorununu çözmek için geliyor

Güncellemelerin amacı bilgisayarınızın sistemini güncel tutarak sizi olası tehditlerden korumak ancak bu zorunlu güncellemeler kullanıcılar için daha büyük sorunlara yol açıyordu.

Windows 10 Creators Update

Microsoft’a bu şikayetlerini sürekli dile getiren kullanıcılar sonunda istedikleri yeniliğe artık ulaşacak gibi görünüyor. Winaero sitesinin Windows 10 Creators Update adı verilen güncelleme ile ilgili internete sızdırdığı görsellerde Windows 10’un otomatik güncellemerini durdurabilme seçeneği gözüküyor. Kullanıcılar bu güncelleme ile otomatik güncellemelerini yalnızca 35 günlük bir süre için durdurabilecekler, 35 gün sonra güncellemeler otomatik olarak inmeye devam edecek. Bu görüntülerin Windows 10 Creators Update’in önizleme sürümüne ait olduğu konuşuluyor, dolayısıyla bu da Creators Update özelliğini değişebileceğini gösteriyor.

Windows Creators Update’in 2017 yılının mart ayında geleceğini duyurmuştu, kullanıcılar bu süreye kadar otomatik güncellemenin açtığı sorunlara katanmak zorunda kalacak.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here