Xiaomi 19 Ekimde Mi 5, Mi Pad 2 ve Laptop’un görücüye çıkacağı bir etkinlik Planladı.

Dünya’nın en büyük beşinci akıll telefon üreticisi Xiaomi 19 Ekim’de Çin’de özel bir etkinlik yapacağını duyurdu. Davetiyeler, basına “Yeni Nesil” başlığı ile gönderildi bile. Hangi ürünlerin açıklanacağı hakknıda bir ipucu olmamasına rağmen, biz MediaTek Helio X20 yonga setli amiral gemisi akıllı telefon Mi 5’in açıklanacağını düşünüyoruz. Daha detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Xiaomi mi 5 tanıtımı

Mi 5’in piyasaya çıkma tarihi 2015’di, ancak Xiaomi açıklamadığı nedenlerden dolayı piyasaya sürme tarihini sürekli erteledi. Qualcomm’un en yeni teknolojili Snapdragon 820 yongasını kullanmak istemelerinden dolayı olduğunu düşünüyoruz. Hatırlatmak gerekirse, Qualcomm Snapdragon 820’nin üretimini 2015’in sonlarına hazırladı, bu da işlemcileri 2016’nın ilk çeyreğine kadar piyasalarda göremeyeceğimiz anlamına geliyor. Bu durumda Mi 5’in 19 Ekim tarihindeki etkinlikte nasıl tanıtacaklarını soracak olursanız, en makul cevap Helio X20 yongasında gizli. İki adet 2.5GHz hızında Cortex A72, iki tane de dört çekirdekli 2.0GHz ve 1.5GHz A53 işlemcilerinden oluşan Tri-Cluster isimli toplamda 10 çekirdekli işlemci mimarisine sahip. Helio X20 işlemcileriyle ilgili daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz. Bu mimarinin kullanıcı deneyimine büyük etkisinin olacağına şüphe yok ve 4GB RAM ve 16/64GB dahili hafıza ile birlikte kullanılmasını bekliyoruz.

Xiaomi Mİ 5’in sızan diğer özellikleri de 4K HD 5.2” IPS ekran, Helio X20 Deca-core işlemci, 4GB RAM, 16/64GB dahili hafıza olması bekleniyor. Ön kamera olarak Sony’nin geliştirilmiş 8MP sensöründen elde edilen 16MP’lik kamera daha iyi selfieler için ideal. Ayrıca ön panelde bir de parmak okuyucu mevcut.

Ürünün Çin’de 1999 Yuan, yaklaşık 316$, başlangıç etiketiyle piyasaya çıkması bekleniyor. Ayrıca etkinlikte diğer kendi ürünleri, Mi Band 2, Mi Pad 2 ve Windows 10 tabanlı ürünlerin de, Windows kurulu tabletler ve dizüstü bilgisayarlar gibi, görücüye çıkmasını bekliyoruz. Xiaomi, Investec firması ile birlikte çalışarak dizüstü piyasasına girmeyi hedefliyor.

Etkinlik yaklaştıkça yeni bilgiler de gün ışığına çıkacaktır. Xiaomi Mi 5 ile ilgili en son gelişmeler için bizi takip edin.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here