“Xiaomi Mi 5” Kasım’da Geliyor. Qualcomm 3D Parmak İzi okuyucusu ve Snapdragon 820 ile geliyor.

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi Xiaomi, amiral gemisi telefonunu Galaxy Note 5, iPhone 6s ve LG V10 ile rekabet etmesi için piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Xiaomi Mi 5 ile ilgili bir çok spekülasyon Mi 5’in rakiplerinden önde olacağını söylüyor.

Xiaomi Mi 5 Yeni Özellikler ile Geliyor

@leaksflya göre Mi 5 Qualcomm Ultrasonik Parmak izi Tanıma Teknolojisini kullanacak. Aynı kaynaktan gelen bir başka iddiaya göre Mi 5, Sense ID 3D Parmak izi okuma teknolojisini destekleyen Snapdragon 820 kullanacak ilk akıllı telefon olacak.

xiaomi-mi5-black

Bu 3D parmak izi teknolojisi şu an kullanılan teknolojilerden çok daha iyi. Ultrasonik dalgaları kullanarak parmak izinizi derinlikleriyle birlikte tarıyor ve güvenlik önlemleri nedeniyle özel bir alanda saklıyor. Dahası, akıllı telefon üreticileri bu sensörleri cam, metal ya da neye isterlerse ona bütünleştirip kullanabiliyorlar.

Xiaomi Mi 5 Kasım Ayın’da Piyasaya Sürülecek

Ek olarak Mi 5’in Kasım’da piyasaya sürüleceği söyleniyor. Qualcomm da Snapdragon 820‘yi daha yüksek performans vermesi için uğraşıyor. Söylenilen özellikleri, 5.2 inch 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü ekran, Qualcomm 820, 4GB RAM, Adreno 530 GPU. 16 ve 32 GB dahili depolama seçenekleri bulunacak ve ayrıca 16MP arka, 8MP ön kamerasıyla USB-C tipi adaptörü veri aktarımı ve şarj için kullanılacak.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here