Çin merkezli ve dikkat çeken mobil üreticilerden Xiaomi firması Akıllı telefonlarının yanı sıra sahip olduğu taşınabilir pil (PowerBank) ürünleri ile de popüler hale geldi. Artık taşınabilir şarj üniteleri akıllı telefon kullanıcıları için neredeyse olmazsa olmazları arasında yer almaya başladı. Acil durumlarda kullanıcıların bu imdadına yetişen cihazlar, Taşınabilirliğin de kolaylaşmasıyla birlikte iyice yaygınlaşmaya başladı.

Xiaomi’nin yeni şarj ünitesi ise hem pil olarak hem de kapasitesiyle birlikte kolay taşınabilirliği ele alıyor. Bunlardan hepsine ek olarak fiyat olarak içlerinde en ideali. Harici şarj üniteleri konusunda en başarılı çözümleri sunan üreticilerin başında gelen Xiaomi, Mi Power Bank adını verdiği farklı kapasite seçeneklerine sahip harici şarj cihazları ile önemli satış rakamları yakalamayı başarıyor. 20.000 mAh değerine kadar Mi Power Bank, Çin asıllı üreticinin de bu zaman kadar çıkardığı en yüksek kapasiteye sahip olan şarj cihazı. Bu duruma rağmen firmanın çok daha önceki 16.000 mAh kapasiteli şarj ünitesinden 350 gram daha hafif olan cihaz sadece 388 gram ağırlığında.

Xiaomi'den 20.000mAh kapasiteli Mi Power Bank
Xiaomi’den 20.000mAh kapasiteli Mi Power Bank

Bu kez önceki modellerin aksine alüminyum yerine plastik bir materyal kullanan Xiaomi, bu sayede cihazın daha hafif olmasın sağlamış. Cihazın şarj etme yeteneklerini ele alacak olursak, Qualcomm’un Quick Charge 2.0 hızlı olan şarj teknolojisiyle desteklenen şarj cihazı, Çift olarak USB girişine sahip durumda. Hızlı Şarj desteğine de sahip olacak olan taşınabilir pil, 5 saatlik bir sürede tam doluma ulaşacak. Maksimum 5.1V güçte 3600mAh akım verebilen modelde LG’den ve Panasonic’ten temin edilen piller kullanılmış. Gücün yönetimi noktasında ise görev yine önceki modellerde olduğu gibi Texas Instruments’ın yongalarına emanet edilmiş. USB Type- C desteği bulunmayan powerbank, micro USB yuvası üzerinden şarj edilebiliyor.

Cihaz tam dolu şarjının en az 12700mAh’lik dilimini şarj edeceği cihaza aktarabiliyormuş. Kalan kısım ise dirençten kaynaklı kayıp enerji, LED ve yongaların tüketimi olarak ifade edilebilir.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here