Geçtiğimiz haftalarda Xperia Z5 Android 7.0 güncelleme hatasıyla karşılaştı. Kullanıcılar Xperia Z5 Android 7.0 güncellemesi konusunda sorun yaşaması nedeniyle şikayette bulundu. Kullanıcılar uygulamayı indiriyor fakat bazı hatalarla karşılaşıyorlardı. Bunun üzerine karşılaştıkları hataları sistem üzerinden rapor ettiler. Tüm bu şikayetlerden sonra Sony bir açıklamada bulundu. Sony Xperia Z5 Android 7.0 güncellemesi durduruldu.

Xperia Z5 Android 7.0 Güncellemesi Durduruldu

Sony’nin açıklamasına göre kullanıcıların X peria Z5 Android 7.0 güncelleme sorunun ses,aşırı pil tüketmesi ve hafıza kartı veri okumalarında bir kaç hatayla karşılaştığını belirtti. Bu hataların neyden kaynaklandığı konusunda açıklama yok. Bunun üzerine Sony güncellemeyi durdurup erteleme kararı aldı. Sony’nin bu güncelleme hatasını kısa sürede çözüme kavuşturması ve  yeniden X peria Z5 Android 7.0 güncellemesini kullanıcılarına yayımlaması bekleniyor. Kullanıcılar karşılaştığı bu problemler sonrasında Sony’den gelmesi beklenen yeni bir güncelleme haberini beklemekteler.

Xperia Z5 Android 7.0 Güncellemesi

Ayrıca tüm bu hatalar X peria Z3 Plus ve X peria Z4 Tablet modellerini de etkilemiş durumda. Japon üretici  X peria Z3 Plus ve X peria Z4 Tablet İçinde Android 7.0 güncellemesini bir süre bekleteceğini söyledi. Sony aynı zamanda Android 7.1.1 güncellemesi için çalışmalara devam ediyor.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here