Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, BiP uygulaması üzerinden artık sesli ve görüntülü arama yapılabiliyor. Sosyal Medya devi Facebook’tan sonra Turkcell’de Snapchat’ın izinden gidiyor.

Snapchat’ın hızlı yükselişi rakipleri tarafından sunulan benzer uygulamalarında ardından gelmesini sağlıyor. Snapchat benzeri mesajlaşma özellikleri ve Caps oluşturma yeteneklerinin ardından Turkcell BiP şimdi de görüntülü görüşme özelliğini ile kullanıcıların karşısına çıktı. Bugüne kadar 2.6 milyondan fazla kez indirilen yeni BiP, tamamen yerli bilgi birikimi ve kaynaklarla Türkiye’de geliştiriliyor. Artık görüntülü ve sesli arama yapabilmeye olanak tanıyan mesajlaşma uygulaması, Turkcell kullanıcılarına bu özellikten özgürce faydalana bilsin diye 1 GB interneti de hediye ediyor. Türkiye’de geliştirilen bir mesajlaşma uygulamasının sesli ve görüntülü arama özelliğine sahip olması açısından da öne çıkan BiP,Turkcell’in güçlü altyapısını kullanarak yüksek hızlı ve kaliteli hizmet sunuyor.

Snapchat‘ın benzeri ve Facebook‘unda kullanmaya başlayacağı Kaybolan mesajlar özelliği ile mesajı gönderen kişinin belirlediği süre sonunda sohbet ekranından yok olan mesajlar BiP’in diğer yenilikçi özelliklerinden birisi. Bunun yanı sıra BiP, anlık mesajlaşmayı çok daha eğlenceli hale getirmek için kullanıcılarına kendi “caps”lerini oluşturma seçeneği de sunuyor. BiP üzerinden mesajlaşanlar, akıllı telefonlarında bulunan bir fotoğrafı kullanarak ya da yeni fotoğraf çekerek oluşturdukları kendi “caps”leri ile sohbetlerine renk katıyor.

Turkcell abonelerinin dışında tüm operatör abonelerinin de kullanabildiği BiP uygulamasını, iOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları ücretsiz olarak indirerek hemen kullanmaya başlayabiliyorlar. Turkcell kullanıcıları ise uygulamayı BiP yazıp 2222’ye ücretsiz gönderdikten sonra gelen linke tıklayarak da indirebiliyor ve BiP üzerinden yaptıkları fotoğraf ve video da dahil her türlü paylaşımını internet kotalarını harcamadan yapabiliyor.

Editörün Notu; Turkcell mühendisleri tarsfından geliştirilen yerli mesajlaşma uygulaması BiP kısa sürede büyük başarılara  imza attı. İşte size yerli bir yapım, desteklemelisiniz ve kullanmalısınız.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here