Süper Mario

Pek çok oyun tutkununun bildiği, kimi zaman kalede tutsak olan prensesi kurtarmak için, kimi zaman kötü adamlar tarafından kaçırılan sevgisini kurtarmak için, kimi zaman ise kardeşleri evlerine ulaştırmak için zamanla yarışılan mücadeleleri konu alan, film yapımcılarına dahi konusu ile senaryo malzemesi olan Süper Mario oyunu geçtiğimiz günlerde geliştiricileri Nintendo tarafından yeni sürümü Super Mario Maker ile görücüye çıktı.

Yılların klasiği super mario oyununda Mario’nun dünyasında yolculuğa devam edilen Super Mario Maker, kısa sürede rekor kırmayı başardı.

Süper mario maker indir

Nintendo‘nun daha yeni satışa sunduğu, yılların eskitemediği daha doğrusu yaşlandıramadığı Super Mario, satış konusunda hala daha başarılı bir oyun konumunda. Zira Nintendo tarafından geliştirilen Super Mario Maker, neredeyse iki haftalık bir süreç içerisinde milyonluk satış elde etmeyi başardı. Markanın bilinirliğinin bir hayli fazla olduşundan dolayı bu denli büyük bir başarının elde edilebileceği tahmin edilmekte.

Yapılan açıklamalara göre 11 Eylül 2015 tarihinde satış piyasasına çıkan Super Mario Maker, bu zamana kadar toplamda 1 milyon adetten daha fazla satmayı başardı. Gerek fiziksel gerekse sanal ortam üzerinden yapılan digital satışların toplanması ile  birlikte elde edilen bu rakam, markanın hala daha ne denli güçlü bir marka olduğunu kanıtlar nitelikte. Yapılan diğer açıklamalar da verilen bilgilere göre oyunda bu zamana kadar 2.2 milyon seviye yaratıldığı ve bu seviyelerin toplamda 75 milyondan daha fazla oynandığı belirtildi. Yani oyunun satış rakamı yüksek olduğu gibi benimsenme oranı da bir hayli fazla.

Nintendo Twitter hesabı üzerinden yaptıkları açıklamada, Dünya’daki tüm Süper Mario sevenlerine ve kullanıcılarına teşekkür etti. Nintendo tarafından geliştirilen ve yine Nintendo tarafından dağıtılan Super Mario Maker, sadece Wii U platformu üzerinden oynanabilir durumda.

Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here